משחק לבקש חלום

"העתיד שייך לאלו המאמינים ביופיים של חלומותיהם."

אלינור רוזוולט

משחק הקלפים "לבקש חלום", מאפשר לילדים לפתח את הדמיון ככלי מרגיע ומחזק, ולשוחח איתכם ההורים על שאיפות, רצונות ולפעמים גם על פחדים וחששות. יחד תוכלו להפוך את הרגעים שלפני השינה למרגיעים, קלילים, משחקיים, עם דמיון ויצירתיות, ואת השינה עצמה לפחות מאיימת ואולי אף מעט מסקרנת, כי מי יודע על מה הילד יחלום לאחר שבחר בחלום כלבבו.

מה יש בערכה?

עוד על הערכה...

על הקלפים
בין החלומות תמצאו: קבלה של אופניים חדשים, טיול משפחתי בהרים, טיסה בכדור פורח, למצוא חתול ועוד חלומות מגוונים מעולמם של הילדים, שנוגעים במגוון תחומי עניין ובתחושת הביטחון והשייכות של הילדים –למשפחה, לסביבה ולחברה בה הם גדלים.
כל קלף מכיל איור של חלום ושיר מחורז. שילוב שמאפשר להתבונן באיור תוך הקראת השיר, ממש כסיפור לפני השינה, וזאת בנוסף להצעות נוספות למשחק, שמצורפות לערכה.
דרך החלומות הילדים יכולים להתחיל לבחון מה הם אוהבים, מה מעניין אותם, לאילו תחומי עניין הם נמשכים ועל מה ישמחו לחשוב, רגע לפני שנרדמים.
הקלפים מעודדים שיח בין הורים לילדים והיכרות. בזמן המשחק, גם ההורה מוזמן לבחור קלף־חלום ובכך לאפשר לילד להכיר אותו ואת החלומות שלו ואולי להעז ולחלום עוד.

הקלפים הריקים
לחפיסה נוספו קלפים ריקים לציור וכתיבה של חלומות אישיים בהתאם לרצונו של הילד.

מעמד לקלף
על המעמד ניתן להציב את החלום שנבחר ולהניח אותו לצד המיטה. המעמד מאפשר התבוננות נוחה על הקלף לפני שנרדמים ומוסיף עוד פעילות נחמדה וטקסית לפני השינה.

מנורת הלילה
פריט אהוב בערכה שניתן להציב לצד הקלף באופן שיאיר עליו ויאפשר להתבונן בו עד שנרדמים. המנורה מקילה על אימת הלילה ומעניקה גוון נוסף ומרגיע לשעת ההירדמות.

איך משחקים?

אפשר לשחק בקלפים בכמה צורות