שאלות נפוצות

1B0A7784-1

הורים שואלים

תשובות לשאלות נפוצות

בעזרת ערכת הקלפים יכול/ה הילד/ה לבחור איזה חלום הוא או היא מבקשים לחלום בלילה. הקלפים מהווים דרך חיובית לפתור את החששות מפני השינה ומפני חלום רע שעלול להופיע. השימוש בקלפים יכול להיות חלק משמעותי בטקס השינה של כל ילד/ה ועוזר להורים להגיע לשלווה והנאה בשעות שיכולות להיות מעט לחוצות לפעמים.

אני מאמינה שגם בנות וגם בנים יכולים ויכולות להגיע לירח אם ירצו בכך, אז למה השוני בערכות?

אני מודה ומתוודה שזו היתה התלבטות. מה שהכריע את הכף היה הרצון שלי שכל ערכה תהיה כמה שיותר אישית. לכן כשילדה רוצה לחלום על לטפס על עץ או להיות כוכבת במגרש הכדורסל אני רוצה שהדמות שתהיה לנגד עיניה היא דמות של ילדה ולא של ילד. אותו דבר לגבי ילד מצייר או מבשל ואפילו שחקן כדורגל.

לכן בערכות של לבקש חלום גם אצל הבנות וגם הבנים החלומות זהים, ורק האיור המלווה הוא עם דמות של בת או בן בהתאמה. בטקסט עצמו יש שוני מינימלי שמוכתב מהשוני בעברית ובחריזה.

אנחנו יודעים שבעצם את רוב החלומות אנחנו לא זוכרים וכמובן שאי אפשר בוודאות לכוון לאיזה חלום נחלום. החשיבות העיקרית בלבקש חלום היא הפחתת המתח לפני השינה וסילוק החלום הרע והחשש ממנו שמקשה על ההרדמות. אז מה נגיד לילדים אם יקומו בבוקר ויגידו שלא חלמו את החלום המבוקש? נוכל להסביר שאם לא זכרנו את החלום בבוקר זה אומר שהצלחנו לישון טוב ואם זה קרה זה אומר שהחלום הטוב סילק את החלום הרע וזה מה שחשוב.

לפעמים, כמו במקרה שקרה לבני, החלום המבוקש ישפיע על החלום בדרך לא צפויה: הבן שלי פחד מחלום חוזר על גנב, ניסינו לבקש לחלום על הכלב שיהיה לו ואיך הוא משחק איתו. בבוקר בני סיפר לי שהוא עדיין חלם על הגנב אבל הכלב היה לידו ונשך את הגנב – במקרה הזה הצלחנו. 🙂

הערכה מיועדת לילדים מגיל 3 ועד גיל 10. בכל גיל אפשר להנות בצורה שונה. בגיל הצעיר יותר נקריא לילדים את החלום ובגיל בוגר יותר השירים יכולים להיות אפילו כלי ללימוד קריאה.

לאחר בחירת החלום, קריאת השיר ו/או השיחה עליו ורגע לפני שעוצמים עיניים, נניח לצד המיטה את הקלף בתוך מעמד העץ ונדליק את מנורת הלילה הקטנה. דבר זה משאיר את החלום בתודעת הילד/ה לאורך הדקות בהן הוא/היא נשאר/ת לבד כשההורה עזב את החדר.